Viltrum Ordusu Vs Direnişçiler

Nabu

Ulu Baykuş
Yönetici
Ulu Baykuş
Konu basit;

Invincible evrenindeki en kayda değer Viltrum'lular, evrenin Viltrum'lu olmayan en güçlüleri ile dövüşecekler. Invincible Serisini izleyenler için spoiler içerir

Viltrumlular:

Invincible (Thragg savaşı hali), Omni-Man (Seri Başı Hali), Thragg (Viltrum Savaşı Hali), Conquest (Vs Invincible), Commander Kregg, Anissa, Thula, Oliver Grayson (yetişkin), Lucan, Seri Sonu Ursaal, Koalisyon Lideri Thaedus

Vs

Direnişçiler:

Seri Sonu Atom Eve, Allen The Alien (2. Thragg savaşındaki, 2. ölümden döndüğü hali), Battle Beast (Vs Thragg hali), Space Racer (özel silahı ile), Immortal, Robot (robot ve drone ordusuyla), Dinosaurus, Bulletproof, Red Rush, Tech Jacket, 15 Adet Reanimen (aralarında 4 tane farklı boyutlardan Invincible varyantları var), 2 Adet Rognarr

Lokasyon: Viltrum Gezegeni
Şartlar: Herkes karakteri dahilinde ancak öldürme güdüsünde ve biraz da kana susamış haldeler. Morals off
Başlangıç Mesafesi: 450 metre

İki takımın da ağır topları: Invincible, Thragg, Allen, Battle Beast

Kalanlar arasında Eve, Space Racer, Immortal, Robot, Dino, Bulletproof, Red Rush, Tech Jacket + Reanimen ve Rognarr vs Omni-Man, Conquest, Kregg, Anissa, Thula, Oliver, Lucan, Ursaal, Thaedus

Ağır toplar aralarında bence çok dengeli bir dövüş olur. Invincible eğer seri sonu olsaydı Thragg ve Invincible alır diyebilirdim, ancak Invincible bu haliyle hala Thragg'i geçmiş değil. Öte yandan Battle Beast, Thragg ile kafa kafaya dövüşüyordu (tabii ikisi de %100 değildi) ve Allen zaten ilk kez ölümden döndüğünde Omni-Man'i haşamat etmişti (Omni-Man tam dövüş modunda değildi ama neyse). 2. dönüşünde kesinlikle en az Battle Beast kadar güçlü. O yüzden bu vs'ye net bir yorum yapmak zor.

Kalanlar arasındaki dövüş ise yorum yapması birazcık zor. Viltrumlular brüt güç olarak çok ayrı bir ligdeler ancak Direnişçiler çok yönlülüğüyle bu açığı kapatabilir.

Burada kafamı kurcalayan şey istikrarsızlık. Robot'un drone ordusu, Reanimen ve Rognarr'lar çok istikrarlı değil. Mesela Robot'un Droneları Invincible'ı tutabilirken, Monster Girl bir anda 15 tanesini paketlemişti :D Rognarr'lar ise biraz sürpriz + şans faktörü ile belki bir şey yapabilirler, çünkü 2 tane Rognarr gerçekten çok az ve çok büyük bir tehdit oluşturacaklarını zannetmiyorum. Reanimen ise buradaki en istikrarlısı ancak en güçsüzleri :D 4 Invincible varyantı kesinlikle ortaya iyi bir savaş koyar ancak diğerlerinin çok dayanabileceğini zannetmiyorum. Daha çok dikkat dağınıklığı yaparlar.

Buradaki en büyük tehdit Robot'un sonik saldırısı. Viltrum takımını çok beklenmedik bir şekilde vurabilir ancak çok emin değilim.

Bunlar dışında Immortal, Bulletproof ve Red Rush zaten non-factor :D Oliver bile tek başına alabilir bu üçlüyü.

Space Racer'ın silahı karşı taraftaki herkese tek atma şansına sahip. Zira bu kadar dikkat dağınıklığı (Rognarr, Reanimen, Robot ordusu) varken Space Racer herkesi indirebilir. Yine de pek emin değilim. Ve zaten Omni-Man bunu çok çok önceden dövmüş ve tekrar aynı şekilde de yapabilir. Bilemedim :D

Eve ise her ne kadar çok yönlü olsa da bu yüksek hızlı savaşta çok uzun süre hayatta kalamaz. Tek bir ateş hakkı var o kadar. Çapraz ateşte ölür (sonra tekrar doğar :D).

Dinosaurus ise 1v1'de elit viltrumluları alabilir.. Ancak etraftan gelecek üst üste hızlı saldırılara karşı pek bir şansı yok, uçamaması onu çok dezavantaja sokuyor.

Tech Jacket ise takımın sonraki ağır topu. Elit Viltrumlulardan daha güçlü + olarak bir sürü silahı var. O silahlardan biriyle ada boyutundaki bir uzay gemisini eforsuz bir şekilde yok etmişti yanlış hatırlamıyorsam. Ve kendi çizgi roman serisinde çok daha fazla güçleniyordu.

Daha hiç Thaedus ve Conquest'ten bahsetmedim bile. Thaedus eski Viltrum İmparatorunu öldürmüş birisi ve Viltrumlular İmparatorunu en güçlüye göre seçiyorlar(dı). Ve kendisi buradaki en yaşlı, en tecrübeli kişi. Her ne kadar featless olsa da ben kendisini Omni-Man ve Conquest'in üstüne koyuyorum.

Conquest ise zaten Omni-Man'in daha psikopat hali. Omni-Man ile aynı seviyede.

Direnişçiler bu 3 tane çok güçlü Viltrumlu'ya karşı ne yapabilir kestiremiyorum.

Robot'un ordusu + Space Racer bu savaşın gidişatını değiştirebilir ancak dediğim gibi Robot'un ordusu istikrarsız olduğu için emin olamıyorum..

Anissa, Thula, Kregg, Lucan, Ursaal, Omni-Man, Conquest, Thaedus vs Eve, Dino, Rognarr, Reanimen, Space Racer, Robot Drone Ordusu ve Tech Jacket
Oliver, Immortal ve diğerlerini aldıktan sonra arada kalır ve ölür zaten onları saymıyorum.
Ağır toplar arasındaki savaşı ise kim kazanırsa kazansın, o savaştan sonra çok bir etkilerinin olacağını zannetmiyorum.

Bu savaşı Robot çok ağır taşıyabilir, belki. Robot sonik saldırılarını kullanırsa, Direnişçilerin kalanının brüt gücü (Rognarr, Dinosaur, Robot ordusu) ve ateş gücü (Space Racer, Tech Jacket) Viltrumluları öldürebilir. Her şey Robot'a bağlı, sonik saldırılar Viltrumluları çok zayıflatıyor çünkü. Ancak bunlar dışında Viltrumluların kuvveti ve vahşiliğine karşı pek bir şansları olacağını zannetmiyorum.

Valla çok yazmışım kusura bakmayın :D Son kararım: bence Viltrumlular acaip kanlı bir savaştan sonra çook ağır kayıplar vererek kazanırlar.

Geri