One Piece // Spoiler'lı Bölüm Öncesi Sohbet ve Paylaşım Başlığı

Benim anlamadığım veganın bu anlattıklarını devrimciler ilk defa duyuyor gibi tepki veriyorlar.Bu Vega Dragon’un kaç yıllık dostu değil mi.Niye anlatmamış adama bildiklerini.Üstelik hükümeti yıkmak isteyen bir oluşumun lideri olan bi adama ?

Gizemlerin açıklanmaya başladığı enfes bir bölüm. Oda-sensei hem çizim hem hikaye anlatımı konusunda sınırlarını zorlamış. Ve bunlar daha buz dağının görünen kısmı. Bizi daha neler bekliyor kim bilir.

SfDXt.png

Son birkaç sayıdır baya hype gidiyo seri. Yeni sayı da 10 numaraydı ama umarım daha fazla sündürülmez.

Oda saçmalamaya devamke.Bu adam nasıl mangaka olarak dünyanın parasını kazanıyor hayret ediyorum.

Artık şaşıramıyorum bile. Yeğenleri ölmüş Tümer abi modundayım, hiçbir şey şaşırtmıyor artık bu seride.

Gözüm ağrıdı okurken :D Nika bir retcon idi öyle büyük ki artık diğerlerini de retconluyor :D :D Boş beleş bir bölümdü.

KF'de de dedim adam bildiğin son 10 sayı içinde aynı sayıdan 3-4 tane çizdi :D
okuyucuyla dalga geçiyor açık açık Herifin ne kendisine ne serisine ne de okuyucusuna saygısı kalmamış.2-3 şey karalayım paramı alayım keyfime bakayım diyor alçak oda xd

Ben zaten okumuyorum gerçi spoilera bakıp geçiyorum 😂 keşke Japon’lar biraz akıllı olsalarda adam akıllı tepki koysalar.Cem abi Japonlar hakkında yanılıyormuş maalesef:ROFLMAO:

Ağa artık adam seriyi retconlamaktan eskiden ne yazdığını da unuttu galiba.

Beyazsakal'ın D'nin anlamını bilmediği, "Yaa abi tayfamda da böyle bir var, ne ola ki bu?" dediği yerde sıradan çinko karbon OP vatandaşı D'nin önemini ağırlığını nereden biliyor? Daha pek çok bu tarz şey sayarsın bu konuyla ilgili.

Luffy'nin ödül posteri meselesine döndü.

Yavaştan Fairy Tail klasmanına girdi diye düşünüyorum. Seri bitmeye doğru fanatikler hariç diğer insanlar oralarda bir yerlerde anacak gibi geliyor bana. Umarım olabildiğince düzgün bir final yapar da en azından iyi anılır diyelim.

Egghead'in son birkaç bölümü beğenilmese de arkın geneli gayet iyiydi ve sevildi. Wano'dan nasıl daha kötü bulunuyor anlam veremiyorum. En iyi flashbacklerden birini okuduk, Shanks ve Garp aksiyonu gördük, Gorosei aksiyonu gördük, Kayıp Yüzyıl ile ilgili yeni bilgiler aldık. Geçiş arkı olacak diye düşündüğümüz Egghead dolu doluydu.

Fairy Tail kıyaslaması falan yapılıyor tövbeler olsun.

Egghead'in son birkaç bölümü beğenilmese de arkın geneli gayet iyiydi ve sevildi. Wano'dan nasıl daha kötü bulunuyor anlam veremiyorum. En iyi flashbacklerden birini okuduk, Shanks ve Garp aksiyonu gördük, Gorosei aksiyonu gördük, Kayıp Yüzyıl ile ilgili yeni bilgiler aldık. Geçiş arkı olacak diye düşündüğümüz Egghead dolu doluydu.

En iyi flashbacklerden birini okuduk
Çok duygusal olması çok iyi bir hikaye olduğu anlamına gelmiyor, Devrimcilerin çalışma tarzları ve Kuma'nın karakteri adına geçmişe dair tonla sorgulanabilecek done bıraktı ve gene bir flashback ile retcon eşlik etti. Duygusaldı, gönlümüze dokundu ancak kurgu olarak objektif bakınca aslında çok da matah değildi.

Shanks ve Garp aksiyonu gördük
Shanks aksiyonunu 20 yıl bekledikten sonra gördüğümüz için bu bir övgü değil gerekliliktir zaten ancak One Piece o kadar yokluğa alıştırdı ki bizi olması gereken olunca bile anormal bir şey gibi seviniyoruz maalesef. Garp dövüşü ise berbat işlendi bence.
Gorosei aksiyonu gördük
Evet 20 yıldır bekletilen kadro balon çıktılar, bir de aksiyon görmek her daim iyi bir şey olduğu anlamına gelmiyor ki.

Kayıp Yüzyıl ile ilgili yeni bilgiler aldık
Milletin 10-15 yıl önce çözdüğü ve yazdığı şeyleri tekrar dinledik o kadar. Adam 3 bölüm arka arkaya Roger Korsanları her şeyi biliyordu yazdı. Bildiğin aynı bölümden 3 tane çizdi. Vegapunk tüm anime tarihinin en büyük hayal kırıklıklarından biri oldu, aklını bedenlere bölme plotu boş çıktı, Seraphim ve Cp0 hype'ı içi boşaltıldı vs ... Yani tüm tuşlara aynı anda basılan garip bir ortam oldu.

Geçiş arkı olacak diye düşündüğümüz Egghead dolu doluydu.
Geçiş arkı olmalıydı çünkü tüm kurulumu o şekilde oldu o yüzden uzaması kötü oldu. Kaldı ki kalabalıklık, doluluk değildir.

Genel olarak zaten çoktan yapılması gereken ya da artık yaşanması gereken şeylerin yaşanmasını bile artı olarak sayıyor olmamız One Piece'in kurguda ne kadar kısırlaştığının zaten başlıca göstergesi. Olması gereken olunca bile nimetten sayıyoruz çünkü Oda bizi alıştırdı , ağzımıza 1 parmak bal çalıp 5 yıl boş boş arklar okutturmaya :D O yüzden olması gereken şeyler bile lüks oldu :D

Yani atıyorum, Bleach'in final arkı haklı olarak çok eleştirilir, berbattır ama ben hiç bir yerde "0. Takımı gördük, En Ichigo'nun ailesinin flashback'ini gördük. Aizen, Yamamoto ve Ichibei'yi aksiyonda gördük, Kenpachi Shikai ve Bankai açtı" falan diye övüldüğünü hatırlamıyorum ya da övüldüyse bile bu övgünün, arkın eleştirisinin önüne geçtiğini hatırlamıyorum. çünkü zaten olması gereken şeylerdi ve olmaması gereken de tonla saçmalık olduğu için o noktada kimsenin umrunda değildi.

OP'nin geldiği şu noktada da Mr.3 'yi yenemeyen devleri aşamayan Gorosei'leri kimsenin umursadığını sanmıyorum. Oda kesinlikle hikayenin ana hatlarına odaklanabiliyor sadece, içerideki ufak hikayeleri, dövüşleri vs idare edemiyor. Saniye başına 2 retcon düşecek neredeyse :D

WanO'dan neden daha kötü sorusuna gelirsek Gear 5'in ve tayfanın aşırı hızlı şekilde mantıksızca güçlenmesinin "tehlike" algısını kırması. Bizim tayfanın oradan güvenle çıkacağını herkes biliyor. Luffy 2 Gorosei'yi tutup birbirine vurduğu yerde. Sanji ile Zoro'nun bile Gorosei yaraladığı yerde henüz filosunun desteğini dahi almadan bunları yapan Hasır Şapkalar bir de G5 Jr. kullanan Bonney'in desteği ile iyice okuması zevksiz bir hal aldı. Bu heyecan ve serüven elementlerini elden alınca "iyi tamam şu ark bitsin de elbafa geçelim" moduna girdi çoğu kişi.

Wano'da en azından ilk 1/3'lük kısmında bir bilinmezlik, bir zayıflık vardı, "ne olacak acaba" olayı vardı. Haa onu da Enma ve G5 ile bitirdi.

Fairy Tail'in eleştirilme sebebi ciddiyetsizliği ve çok fazla plot armor olması , çok tekrar düşmesi idi One Piece bu metriklerin hepsinde boy gösterdi zaten. Ki FT'nin fan kitlesi FT'yi o kadar ciddiye de almıyor, OP kitlesinin OP'yi aldığı gibi o yüzden OP'deki bir saçmalık ya da abukluk daha da göze batıyor FT'ye göre.

İki eseri total olarak ele alırsak elbette OP daha büyük, daha iddialı, daha oturaklı ve daha çok şey sunabilen eser FT'ye göre. Dressrosa sonrası OP'nin kurgusal yapısı, FT'den çok da geride değil hatta şu an aynı seviyedeler. Bence tabi bu..

StfDC.png

Hala daha milletin bomboş reaksiyonlarını görüyoruz ya kardeşim bize adam akıllı bir aksiyon ver yeter artık yaw

Geri