One Piece Genel Tartışma&Paylaşım Başlığı

Forumlar dışında insanların aklına bile gelmeyen bir şey zaten bu. Casual izleyici okuyucu kitlesinin ilgilendiği konular çok daha farklı. Nika'yı eleştiriyoruz mesela ama seriye müthiş bir popülerite getirdi, milyonlarca insan sırf Nika sebebiyle seriye başladı twitterdan instagramdan şuradan buradan kesitler görüp. Popüleritesi ciddi oranda düşmüşken tekrardan zirveye taşıdı Nika seriyi.
Şu Nika olayı başka seride olsa neler neler denirdi de OP'de olunca peak fiction muamelesi çekiliyor. Fandom konusunda OP kadar şanslı seri yok. Ederinden fazla değer biçiliyor.

Şu Nika olayı başka seride olsa neler neler denirdi de OP'de olunca peak fiction muamelesi çekiliyor. Fandom konusunda OP kadar şanslı seri yok. Ederinden fazla değer biçiliyor.
Bunca rezilliğe rağmen hala seriye sektörde "peak fiction" çekilmesi battle shounen takipçi kitlesini özetliyor aslında. Ya sorun aslında ona peak fiction çekmeleri değil, yani kişisel görüştür olabilir. Sorun şu; Nika olayı Naruto'da, Bleach'te olsa itin tenasül uzvuna sokup sokup çıkartılmaktan beter edilecekken One Piece'de olunca "abi çok yaratıcı" oluyor. Zamanında nasıl bir "elit shounen aga, güç dengesi aga, foreshadowing aga" geyiği döndürdülerse hala insanlar etkisinden çıkamamış. Ben hatırlıyorum, MT'de haterları bile eleştirmeden önce tepki yememek için öncesinde "abi güç dengesi iyi ya" diye başlardı lafa. Güzel pr'ı yapılmış zamanında cidden.
Aynısını geçen ay yazmıştım.

Aslında forumlarda falan gayet eleştiriliyor ama, sosyal medyadır, içerik üreticileridir falan ses etmiyor pek çünkü onların seriden beklentileri farklı. İçerik üreticileri zaten tam gaz yolunda, koparmaya gelmişler. Buna da bir şey diyemem yani, adam zevk alıyorsa boğazından sıkıp "niye keyif alıyorsun lan?" diyecek halim yok. Keşke ben de keyif alabilseydim ama bizim bünyeye fazla geldi.

Teoriye bak anasını satayım. Karasakal fanları safları sıkılaştırın baba, seri seri hadi.
Ben Karasakalı ilk gördüğümden beri final villain olacagıni düşünenlerdenim.Hatta yüzde yüz eminim buna.Luffy ve tayfasından sonra istikrarlı işlenen tek karakter.
Bu teori de çok iyiymiş.Herkes Imu vs Luffy beklerken bu senaryo güzel bir ters köşe olabilir

Ben Karasakalı ilk gördüğümden beri final villain olacagıni düşünenlerdenim.Hatta yüzde yüz eminim buna.Luffy ve tayfasından sonra istikrarlı işlenen tek karakter.
Bu teori de çok iyiymiş.Herkes Imu vs Luffy beklerken bu senaryo güzel bir ters köşe olabilir
Karasakal altyapısı en kuvvetli villain zaten. Bunca zamandır yolu yapılıyor. Imu da final boss olabilir ama Karasakal çok daha mantıklı ve iyi olur.

Im'i merak ediyorum ama Karasakal'ın final boss olması seriyi kurtarabilecek şeylerden biri olur. Teach umarım harcanmaz.

Acayip sağlam teoriymiş. Imu misali yırtık dondan fırlar gibi ortaya çıkan ne olduğu belirsiz bi karakterdense Teach gibi serinin hemen her dönüm noktasını yaratmış bi final boss x50 daha tatmin edici olur. Hem de daha tutarlı

Oda sanırım One Piece bulunduğunda serinin biteceğini söylemiş bir röportajda, yani teorinin bi kısmı boşa çıkıyor gibi biraz.

Dragon denizcilerden ayrıldığında Garpla kavga etmişmidir acaba.Şöyle Tai lung vs Shifu gibi bir vs olsa tadından yenmez :D

Son düzenleme:
Dragon denizcilerden ayrıldığında Garpla kavga etmişmidir acaba.Şöyle Tai lung vs Shifu gibi bir vs olsa tadından yenmez :D
Burada Tai Lung Garp oluyor heralde.
smile_gamyon.gif

Geri