Genel My Hero Academia / Boku No Hero Academia Genel Tartışma Başlığı

Sen 30 ciltte bitiremezsin bu hikayeyi demiş ve harbiden bitiremedi. Ha son arkı okumadığım için bu iyi mi oldu kötü mü oldu bilemem o ayrı.
Hikaye aslında bitmişti de sündürüldü. Tabi bu Oda yüzünden değildir gene editör ağır basmıştır ancak, keşke biteydi 2 yıl önce.

Final arc gittikçe daha kötü olmaya başladı. Olmasından çekindiğim ne varsa yaşanıyor. Son bölümün spoilerlarına baktım AFO tekrar gözükmüş. Karaktere pek düzgün bir son çizilmediğini düşünüyordum ama tekrar görmemize gerek var mıydı cidden? Hiçbir şey sonuca bağlanamıyor gibi hissediyorum.

419
Izuku'nun kollar gitti. Bakalım nasıl toparlayacak buradan. Eri geliyordu en son o bir şeyler yapabilir belki. Aizawa ve 1-A öğrencilerinin sahne alması güzeldi.

Uzun zaman sonra ilk defa vasatın biraz üstü denilebilecek bir bölüm geldi o çok kısa sürdü :D :D Şu rezalet arkın kapanışı bari biraz düzgün olsun da kötünün iyisi diyebilelim.

Sonunda BnHA'nın ruhuna ve tavrına yakışır bir bölüm geldi ancak maalesef bu son savaş arkının ne kadar pasaklı ve dağınık olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Fakat en azından bir tık bir toparlanma oldu.

Sonunda BnHA'nın ruhuna ve tavrına yakışır bir bölüm geldi ancak maalesef bu son savaş arkının ne kadar pasaklı ve dağınık olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Fakat en azından bir tık bir toparlanma oldu.
Ama bu mangada gördüğüm en berbat çizimler bu bölümde olabilir. Horikoshi'nin biraz dinlenmesi lazım. İki haftada bir çıkartsa da yapacak bir şey yok.

Bu arada beni pek çekmedi gibi. Yani her friendship power sahnesi kötü değil tabi de belki ben çok denk geldiğim içindir. 😄

Ama bu mangada gördüğüm en berbat çizimler bu bölümde olabilir.
Berbat demezdim ama evet son arkta bir kaç özel anı saymazsan genele göre çok gerileme var, fakat One Piece, JJK, HxH, Chainsaw Man gibi alanın en popülerleri son dönemlerde öyle sayılarla çıkageliyorlar ki, BnHA o kadar da göze batmıyor ama evet kendi standartlarının kesinlikle ciddi biçimde gerisinde. Zaten bu konuda bir sayfa önce ilk mesajlardan birinde eski mesajım var çizimlerin aldığı kötü hale dair. Yani haklısın ama nispeten eli yüzü düzgün denecek kadar kotarmış gibiydi.

Yani her friendship power sahnesi kötü değil tabi de belki ben çok denk geldiğim içindir. 😄
Friendship power olayı değil bu, Yani arkadaşları arkada durup Hadi Deku yaparsın sen yaaa, falan demiyorlar, o oraya varabilsin diye bir savaş da veriyorlar. Yani bu Orihime'nin "Tatte Ichigo" diye ağlayarak güç vermesi gibi bir şey ile ya da DBZ'deki Genki Dama falan gibi bir şey ile bir tutulacak bir şey değil.

Ha arabesk mi ? Gerçekçilikten uzak mı ? Evet ancak final öyle bir noktaya sıkıştı ki zaten, bundan çok da farklı bir şey geliştiremezdi şahsen. Yani anti-hero Deku'ya bağlayıp her şeyi yalnız yapsa bu sefer de başka bir cringe yaşanacaktı :D Friendship cringe'ini tercih ederim. Ama uzaktan bağırıp Deku'yu gazlasalardı (Usopp'un Luffy'e yaptıpı gibi Ennies Lobby de) o zaman ben de sinirlenirdim ancak burada bir ekip çabası falan var diye yenilir yutulur cinsten olmuş gibi :D

Ama dediğim gibi final arkın rezaletliğinden pek de bir şey götürmüyor.

My Hero Academia'yı 100 bölüm kadar okudum ve pekte sarmadı. Aşağı yukarı 2 yıldır yüzüne bakmıyorum ve ne ara yeniden geri dönüp kaldığım yerden okurum emin değilim. Mangadaki hiçbir karakter umurumda değil, sadece Minetta sapıklığı ile biraz güldürdü. Çocukluğumdan turnuva arklarını çok severim, My Hero Academia'daki turnuva arkları bile tad vermedi, hatta tam tersine, o kadar çok turnuva arkı vardı ki, artık gene mi turnuva arkı diye bıkkınlık verdi okuduğum yere kadar. Tabi ergenler arasında ne kadar popüler bir anime/manga olduğunu biliyorum, My Hero Academia'nın, çocuk kafasıyla shonenin keyfi bir başkaydı tabi...

Berbat demezdim ama evet son arkta bir kaç özel anı saymazsan genele göre çok gerileme var, fakat One Piece, JJK, HxH, Chainsaw Man gibi alanın en popülerleri son dönemlerde öyle sayılarla çıkageliyorlar ki, BnHA o kadar da göze batmıyor ama evet kendi standartlarının kesinlikle ciddi biçimde gerisinde. Zaten bu konuda bir sayfa önce ilk mesajlardan birinde eski mesajım var çizimlerin aldığı kötü hale dair. Yani haklısın ama nispeten eli yüzü düzgün denecek kadar kotarmış gibiydi.
"Bu mangada" diye o yüzden dedim. 😄 Yoksa kötü olmadığını biliyorum canım.

Friendship power olayı değil bu, Yani arkadaşları arkada durup Hadi Deku yaparsın sen yaaa, falan demiyorlar, o oraya varabilsin diye bir savaş da veriyorlar. Yani bu Orihime'nin "Tatte Ichigo" diye ağlayarak güç vermesi gibi bir şey ile ya da DBZ'deki Genki Dama falan gibi bir şey ile bir tutulacak bir şey değil.

Ha arabesk mi ? Gerçekçilikten uzak mı ? Evet ancak final öyle bir noktaya sıkıştı ki zaten, bundan çok da farklı bir şey geliştiremezdi şahsen. Yani anti-hero Deku'ya bağlayıp her şeyi yalnız yapsa bu sefer de başka bir cringe yaşanacaktı :D Friendship cringe'ini tercih ederim. Ama uzaktan bağırıp Deku'yu gazlasalardı (Usopp'un Luffy'e yaptıpı gibi Ennies Lobby de) o zaman ben de sinirlenirdim ancak burada bir ekip çabası falan var diye yenilir yutulur cinsten olmuş gibi :D

Ama dediğim gibi final arkın rezaletliğinden pek de bir şey götürmüyor.
Yani nakama power'dan kastım biraz da milletin AfO'yu tutuyor olması şu an. 😄 Ama evet doğrudur.

Manganın son birkaç bölümü daha keyifli ve bildiğimiz BnHA tonuna daha yakındı. Tabi bu bölümler arkın tamamını kurtarmaya yetmez. Finali düzgün olursa en azından bir tık olumlu bir etki bırakabilir.

Son bölümle beraber savaş bitmiş gibi duruyor. İyisiyle kötüsüyle arkın sonuna geldik. Karışık hisler içindeyim açıkçası, final arkında sevdiğim kısımlar olsa da bütün olarak bakınca başarısız kaldı. Son bölümlerde bu arkı toparlamaya yetmedi gözümde. Gereğinden fazla uzadı, karmaşıklaştı. Son bölüm hızlı şekilde olayları kapattığı için beğenmeyenler olmuş. Biraz daha uzatılabilirdi ama ben bittiği için mutluyum. Umarım savaş daha uzamaz ve finali yakında görürüz.

Dövüş biraz ani sona erdi beklemiyordum şahsen ama iyi oldu nihayet bitmesi. Buradan sonra birkaç savaş sonrası bölümü ve belki bir epilogue tarzı bir şey görürüz ve biter diye düşünüyorum.

Geri