İzlediğiniz İlk Yabancı Dizi

Uncle Paulie

hey garry
Gözcü Baykuş
game-of-thrones-1-1920x1080.jpg

Benim 2012 yılının yazında, Game of Thrones. Sonrasında The Vampire Diaires, Spartacus falan fişman. Sizinki hangisi? Ek olarak nasıl bulduğunuzu, başlama hikayenizi de yazabilrsiniz.

Yani, bilemiyorum. "TV'de ara sıra çıktıkça izlerdim" şeklinde dersek eğer, çocukluğumdan (çizgi filmleri saymıyorum, hepimizin ilk yabancı dizileri onlardı çünkü) Full House, Perfect Stranger, A_Takımı, Mavi Ay ve random pembe diziler aklıma geliyor.

Ama bilinçli şekilde, bunun her bölümünü izleyeceğim, sonunu göreceğim şeklinde izlemeye başladığım ilk yabancı dizi dersek ... Hmm

Her ne kadar bozduğu için bırakıp, sonunu göremesem de bence benim jenerasyonum için yabancı dizi olayını sit-com ve pembe dizilerden alıp başka rotaya sokan dizi "Lost" dur.

Friends, Lost, Two and a Half Men, Smallville sanırım benim ilklerim.. Bunlardan hemen sonra HIMYM falan geldi zaten.

Nasıl bulduğuma gelirsek, Friends'i defalarca bıraktım, tamamıyla bitirmem yıllar sonra oldu ve daha sonra 2-3 kez daha bitirdim hiç bir zaman ne ondan önceki sit-com'lar olan Full House, Perfect Stranger, Cheers'daki tadı alabildim ne de ondan sonraki HIMYM kadar iyi buldum. Sempatik bir zaman öldürücü idi benim için en azından ilk 4-5 sezon için.

Lost ilk 2 sezonu, diziden çok sinema gibi olan ilk dizilerden idi sanırım. Tam bir sansasyon idi. hey gidi cnbc-e ve hey gidi dizimag.

Two and a Half Men ise bence hala en komik serilerden biri o zamanlarda da öyle düşünüyordum. Bugün ki Puro merakıma da katkısı olmuştur :D

Smallville ise benim gibi bir DC geek gencosu için live-action tek düzgün içerik idi o yıllarda, asla sonunu getiremedim ancak her daim özel bir yeri oldu.

Benim ilk izlediğim yabancı dizi, aşağı yukarı 5 yaşındayken annemle beraber izlediğim bir Brezilya Pembe Dizisi. Adını bilmiyorum... Ondan sonra Laserion diye bir mecha anime çıkardı, ona bayılırdım. Onu beklerken annemle beraber o Brezilya Pembe Dizisini de izlerdim. Diziden hatırladığım tek şey baş roldeki adam ıssız bir adaya düşüp, muz yiyerek hayatta kalıyordu sonra birde kötü adam ile başroldeki iyi adam dizinin son bölümünde silahlı çatışmaya girdiler her nedense... HA HA

Supergirl ve Smallville.

Herhangi bir olayı yok.Telefonumu yeni almışım youtube'ta takıliyorum ve Supergirl fragmaninı gördüm.Supergirl'ü oynayan aktris çok çekici geldi bana ve ben de 10 bölüm falan izledim.Zaten güncele gelmistim yeni başlamışti dizi.Daha sonra konusu hoşuma gidince benzer bir şey arayip Smallville'i keşfetmiştim.10 sezonu kısa bir sürede bitirdiğimi hatırlıyorum.

Benim The Flash dizisi muhtemelen. O zamanlar CW dizileri popülerdi ben de süper kahramanlarla ilgili şeyler tüketmeyi sevdiğim için girişmiştim. O yaşlarımda ilk 3 sezonundan keyif almıştım baya. Sonrasında gittikçe düştü gözümde. 5. sezon gibi bırakmıştım sanırım.

Supergirl ve Smallville.

Herhangi bir olayı yok.Telefonumu yeni almışım youtube'ta takıliyorum ve Supergirl fragmaninı gördüm.Supergirl'ü oynayan aktris çok çekici geldi bana ve ben de 10 bölüm falan izledim.Zaten güncele gelmistim yeni başlamışti dizi.Daha sonra konusu hoşuma gidince benzer bir şey arayip Smallville'i keşfetmiştim.10 sezonu kısa bir sürede bitirdiğimi hatırlıyorum.
Zamanında Smallville yayınlaması için Cnbc-e'ye mail bile atmıştım. :) Tabi o zamanlar daha torrent falan yoktu, D&R'da ilk sozunun ilk bölümlerinin dvdsini bulduğumda nasıl sevinmiştim... Sonra ilk sezonun tamamını dvd olarak çıkardılar zaman içinde. Hepsini aldım. Hızımı alamadım 6. sezona kadar Amazon'dan dvdlerini sipariş ettim. 6. sezon gibi kalite iyice düşmeye başladı, yada benim standartlarım yükselmiş olabilir. HA HA 10. sezon final bölümü yani son bölüm dışında gerisini izlemedim 6. sezondan sonra. O son bölümde dandikti, hiç beğenmedim, iyi ki bırakmışım bu diziyi dedim.

Son düzenleme:
Bir yaz tatilinde televizyonda denk geldiğim Two and Half Men'di sanırım ilk izlediğim yabancı dizi. 9. Sezonu yayınlanıyordu o zamanlar ona rağmen keyifle izlemiştim. Tatil dönüşü en baştan başlamıştım ve Charlie olan sezonları daha da çok sevmiştim .

Geri