Spoiler Genel Sinema Sohbet ve Paylaşım Başlığı - Kısaca Filmlerin Kökeni

qicrk5s.png

safları sıkılaştırın babalar.

Umarım iyi bir iş olur, düzgün bir Cem Yılmaz komedisi ilaç gibi gelir elbette.
Gönül ister GORA-AROG-Yahşi Batı tarzı bir iş çıksın. Ama olacak olan muhtemelen Arifv216 tarzı bir şey. Cem Yılmaz'ın işleri arasında en az beğendiklerimden biri yani. Cem abi artık esprileri satamıyor gibi geliyor bana son 3-4 senedir. Ama kraldan umudu kesmek olmaz, bence Erşan, Do not Disturb, Karakomikler kötü değildi. Ama özlenen Cem agabey seviyesinde değil. Umudum yok ama her türlü bakılır.

Bunda da vasat altı kalırsa ya da sağda solda çok bıdı bıdısını yaparsa bilin ki Cem Yılmaz net bozdu :D
Bozmaktan ziyade tarz değişikliği mi denir, performans düşüşü mü denir bilemiyorum.

İsminin Gora 4 olması biraz garibime gitti. Devam filmleri hep farklı isimlerle çıkmıştı. Umarım tatmin edici bir iş olur. Hikaye artık uzay tarafına dönerse sevinirim. Yeşilçama yeterince saygı duruşu yaptı bence Cem Yılmaz.

Aquaman'in 1. filmi ve Wonder Woman'ın 1. Filmi çok beğenildi, Snyder'ın vizyonundan kopmaya başladıklarında, onun dışında bu Aquaman'de Wonder Woman'da, Joker'de yanılmıyorsam Harley Quinn'de Zack Snyder versiyonlarılar karakterlerin, bu yüzden filmlerinin ileride başarısız olma ihtimalini hiç göz önüne almıyor gibisin. Bunun büyük bir katkı payı olabilir çünkü Zack Snyder Man of Steel, özellikle o berbat Batman V Superman: Dawn of Justice filmlerinden geliyorlar. Ve o Jared Leto'nun canlandırdığı Zack Snyder, Joker cidden karakterin gelmiş geçmiş en dandik versiyonu.
Aquaman iyi bir başarı yakaladı ama DC MCU tarzını taklit etmeye başladı ve Snyder'ın oluşturduğu sinema dilinden koptu. Snyder'ın filmleri daha kendine hastı ve farklı hissettiriyordu. Aquaman, Shazam, Suicide Squad gibi filmler ile MCU tarzına yaklaştılar. Flash filmi ile multiverse olayını bile yaptılar yani ama sonuç ortada. Ben Marvel filmlerine özenen DC'ye kıyasla Snyder işlerini daha çok seviyordum.

Aquaman iyi bir başarı yakaladı ama DC MCU tarzını taklit etmeye başladı ve Snyder'ın oluşturduğu sinema dilinden koptu. Snyder'ın filmleri daha kendine hastı ve farklı hissettiriyordu. Aquaman, Shazam, Suicide Squad gibi filmler ile MCU tarzına yaklaştılar. Flash filmi ile multiverse olayını bile yaptılar yani ama sonuç ortada. Ben Marvel filmlerine özenen DC'ye kıyasla Snyder işlerini daha çok seviyordum.
Marvel tarzı diye bir şey yok. DC de Marvel'da super kahraman evrenleriler yani aynı şeyler zaten. Ayrıca Multiverse'i ilk super kahraman evreninde kullanan çizgi romanlarında DC'dir. Özellikle Multiverse konusunda iki taraftan bir diğerini taklit eden varsa, o da Marvel.

Marvel tarzı diye bir şey yok. DC de Marvel'da super kahraman evrenleriler yani aynı şeyler zaten. Ayrıca Multiverse'i ilk super kahraman evreninde kullanan çizgi romanlarında DC'dir. Özellikle Multiverse konusunda iki taraftan bir diğerini taklit eden varsa, o da Marvel.
Benim kast ettiğim çizgi romanlar değil sinematik evrenlerdi. DC Marvel sinematik evreninin başarısını gördükten sonra benzerini uygulamaya çalıştı ama çok başarılı olamadı. Marvel tarzı derken kolay tüketilebilir, komedi dozu yüksek filmlerden bahsediyorum.

Multiverse konusunda Spider-Man No Way Home'un başarısından sonra DC onu da denemeye çalıştı. Tıpkı Marvel'ın yaptığı gibi eski Batman oyuncusunu (Michael Keaton) getirdi Flash filmine. Yine de bir No Way Home olamadı.

Benim kast ettiğim çizgi romanlar değil sinematik evrenlerdi. DC Marvel sinematik evreninin başarısını gördükten sonra benzerini uygulamaya çalıştı ama çok başarılı olamadı. Marvel tarzı derken kolay tüketilebilir, komedi dozu yüksek filmlerden bahsediyorum.

Multiverse konusunda Spider-Man No Way Home'un başarısından sonra DC onu da denemeye çalıştı. Tıpkı Marvel'ın yaptığı gibi eski Batman oyuncusunu (Michael Keaton) getirdi Flash filmine. Yine de bir No Way Home olamadı.
Söz konusu olan DC ve Marvel olduğunda, çizgi romanlarını temel almadan ele alamazsın bunları çünkü özünde çizgi roman firması bunlar. Super kahramanlar her zaman için kolay ve hızlı tüketilen pop kültürün bir parçası olmuşlardır. İkisi de bazen karanlık olur, bazen komedi ağırlıklı olur vb... Marvel'ın DC'nin kullanıp işe yaradığını gördüğü bir şeyi taklit etmesi, yada DC'nin Marvel'ın kullanıp işe yaradığı bir şeyi taklit etmesi çok sıklıkla görülen bir şey.

İkiside Super Kahraman evreni, biri için işe yarayan öbürü içinde işe yarayacaktır. Tabi, yaratıcı ekibin ne kadar yeternekli olduğu ile de alakalı bu, yetenekli bir ekip elinde ne olsa iyi bir iş çıkarıcaktır, ama yeteneksiz bir ekibe Batman'i de teslim etsen, kötü bir iş çıkaracaklardır. Şu anda Marvel sinematik evreni de başarısız bir durumda bu arada, filmleri gişede ellerinde patlıyor, özellikle son film Marvels gelmiş geçmiş en kötü gişe yapan Marvel filmi oldu.

Geri