Genel En Son Oynadığınız Oyun Hangisi? Nasıl Buldunuz?

[img='https://media.tenor.com/ZCl6SxwWpWQAAAAC/tomb-raider-bow.gif',none,422][/img]
Tomb Raider (2013) (PC) (Steam)

Uncharted'ın yokken Tomb Raider vardı denilebilir. Ancak Bu Tomb Raider oyunu karaktere fiziksel ve mental bir yenileme sonrası, Uncharted oyunlarının başarısından etkilenerek oluşturulmuş. Uncharted'a göre daha gerilim ve hayatta kalma öğelerini kullanmayı tercih etmişler burada.

Puzzle'lar yeterince yaratıcı değildi ve oyunda çok fazla teknik sorun vardı. Her alt+tab da crash yemesi, garip glitchler falan. Belki de sorun PC portudur. Ayrıca aksiyon biraz tekrar edici. Ve henüz acemi bir Lara'yı oynuyoruz bu bir maceracı ve hayatta kalma uzmanının doğuşu gibi bişi, acemi bir Lara için çok güçlü ve etkiliydik bence, daha kırılgan olabilmeliydik. Oyunun başındaki korku, endişe, ne olacak bu halim durumu, ortalara doğru silikleşti, sonlarda yok oldu çünkü Terminatör olduk bildiğin. Hayatta kalma mücadelesi çok çabuk geçiyor.

Bir kaç yer hariç kontroller güzeldi. Klavye + Mous oynamama rağmen hem de.

Serinin devamı olan Rise of The Tomb Raider'ı oynayınca daha net anlarım bu gidişat bu karakter için iyi mi olmuş kötü mü ?

Alt+tab crash olmasa bir tık daha pürüzsüz bir tecrübe olabilirdi. Yine de güzel çıtır çerezlik oyun. Bir de çok kısa. Hİkaye + collectable content'in %70'ini 13 saat'in biraz altında bitirdim oradan tahmin edin.

Kendi yılında oynasam puanım biraz daha yüksek olacaktı elbette. O yüzden aralık vereyim.

64-73/100

God_of_War_4_cover.jpg

God of War - 2018

Oyunu aslında çok önceden oynamaya başlamıştım ancak oyun kolum bozulduğundan ara vermiştim. Şimdi oyun kolum gelince tekrardan oynamaya başladım ve bitirdim.

Oyun gerçekten güzeldi öncelikle. Ancak gerek boss savaşlarının az oluşu, gerek bir noktadan sonra benzer düşmanları kesmemiz ve açık dünyasının bence tırışka oluşu oyunu "masterpiece" yapmaktan alıkoymuş. Gerçekten güzel ona lafım yok ancak ben Uncharted 4 ve 3'ü daha çok sevmiştim mesela.

Final dövüşü gerçekten güzeldi. Ve Thor'un oğullarıyla olan savaşımız çok zordu.

Oyun hikaye olarak çok kuvvetliydi Kratos'un oğluyla yakınlaşmasını izlemek etkileyiciydi. Ayrıca Kratos gerçekten güzel bir ana karakter.

Benden bu oyuna 75-80 arası bir puan çalışır. Ki normalde puan vermeyi çok sevmem. Memnun ayrıldığımı söyleyebilirim.

Aslında bu aralar tekrardan biraz oyun oynayacak vaktim oldu ve bir şeyler oynadım ancak buraya not düşmeyi unutmuşum. Aklımda kalanlardan bahsedeyim.

Aklıma gelen son 3 oyunun üçünü de henüz bitirmedim. Ancak end-game'e yaklaştım sayılır.

Let's Build a Zoo

Oyun Makinası:pC
Platform: Steam
Oynama Süresi: 46,9 saat Başarımlar: 16/45
Geliştirici: Springloaded
Yayımcı: No More Robots

wp11452892.gif

Pixel Art görselliğine sahip bir kaynak yönetmece ve kendi alanını inşa etmece oyunu. Burada da adından da anlaşılabileceği üzere Hayvanat Bahçesi işletiyorsunuz. Ayrıca oyunun içinde bir de Akvaryum yönetebiliyorsunuz ikisi farklı yerleşkeler oluyor. 200 küsür MB'lık minicik bir oyun cidden çok fazla vakit öldürtebiliyor biraz "Idle" yönü de var. Oldukça keyifli.

Crysis Remastered:

DiMf.gif

Serinin 2. ya da 3. oyununu Playstation 3 üzerinden oynamıştım zamanında ancak daha klavye + mouse oyunu gbi gelmişti bana playstation da hiç sevememiştim. Remastered'ını da aylar önce Triology indiriminde almıştım. Cidden iyi bir remastere çalışması olmuş oyun hala hoş görünüyor. Oyuna gelince, Half-Life 'ın izlerini takip ediyor denilebilir . Gayet tatlı ancak oynamazsanız hayatınızdan da bir şey eksilmez. Sadece çok tekrar ediyor kendisini en büyük eksisi bu bence

Tails of Iron

ee89352ad8a2da44eae9e73503052501a705e854.gif

Son zamanlar oynamaktan en çok haz aldığım oyun idi. Sanat dizaynı, sesleri, hikayesi, karakterleri, kombatı, müziği,mizahı genel olarak vibe'ı anlamında çok tatlı bir iş cidden . . . Metroidvania seviyorsanız ve Hollow Knight ya da Blasphemous gibi akranlarına kıyasla daha az cezalandıran ve daha kolay, daha yumuşak tonlu ve net bir hikayesi, naratifi olan bir souls-like isterseniz, kesinlikle bakmalısınız. Çok sevdim.

Sevmediğim bazı şeyler var elbet. Kesinlikle Hollow Knight ile aynı klasmanda falan değiller. Ancak Blasphemous dan daha çok sevdim diyebilirim.

En son Deep Rock Galactic: Survivor oynadım Steam'de. 2.6 saat oynamışım toplamda, üstünüze her taraftan saldıran yüzlerce canavara karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz bu tip hayatta kalma oyunlarında. Genel hayatta kalma oyunlarından farkı, oyunun bölüm bölüm olması ve sci fi madenci cüce ırkını oynuyorsunuz, bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan kazıp maden topluyorsunuz, yeterince maden topladığınızda boss geliyor, kesiyorsunuz sonra size verilen kısa süre içinde aracınıza dönüp kaçıyorsunuz ve turu geçmiş oluyorsunuz. Her öldüğünüzde oyun yeniden en baştan başladığı için kısa sürede sıkabiliyor. Gene de cüce (dwarf) ırkını sevdiğim için oynadığım kadarıyla en keyif alarak oynadığım hayatta kalma oyunu oldu. Birde bir çok hayatta kalma oyununda olan seviye atlama özelliği de var oyunda, cüce karakteriniz oynadıkça güçleniyor ve gittikçe daha uzun süre hayatta kalabiliyorsunuz, daha güçlü yeni madenci cüce klaslarını da açıyorsunuz ilerledikçe.

Halo'ya geri döndüm. son iki gündür Halo oynuyorum, Steam üzerinden aldığım Master Cheif koleksiyonuna dandandım. :) Halo: Reach'i bitirdim, şimdi Halo Combat Evolved Remastered'ı oynuyorum yani aşağı yukarı 18 yıl önce bitirdikten sonra 1. oyunu dün tekrar oynamaya başladım. Master Cheif koleksiyonundaki bütün Halo oyunlarını bitirmeyi planlıyorum.

Geri