Dr. Stone

Ronny

Müdavim Baykuş
Üstat Kullanıcı
0d83a-16458092724873-1920.jpg

Yayın Tarihi:
6 Mart 2017

Bitiş Tarihi: 6 Mart 2022

Mangaka: Riichiro Inagaki

Çizer: Boichi

Dergi:
Shounen Jump

Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Cilt: 25

Bölüm Sayısı: 232

Beş yıl boyunca dile getirilmemiş duygular besledikten sonra, lise öğrencisi Taiju Ooki sonunda Yuzuriha Ogawa'ya aşkını itiraf etmeye hazırdır. Ancak Taiju tam itirafına başladığında, kör edici bir yeşil ışık Dünya'ya çarpar ve tüm dünyadaki insanlığı taşlaştırarak her bir insanı taşa dönüştürür.Birkaç bin yıl sonra Taiju uyanır. Taş bir heykel dünyası arasında, Taiju yaşayan başka bir insanla tanışır: birkaç aydır aktif olan bilim aşığı arkadaşı Senku. Taiju, Senku'nun büyük bir plan geliştirdiğini öğrenir - bilimle birlikte medeniyetin yeniden canlanmasını başlatmak. Taiju'nun kasları ve Senku'nun beyinleri zorlu bir ortaklık oluşturmak için birleşir ve kısa süre sonra taşlaşmış olanları canlandıracak bir yöntemi ortaya çıkarırlar. Ancak, Senku'nun ana planı, uyanan biri tarafından ideolojilerine meydan okunduğundan tehdit altındadır.

Son düzenleme:
İkinci sezonu yeni bitirdim. Kimi zaman durağanlaşmasına rağmen serinin kendine has havası hoşuma gitti açıkçası. Shonen formülünü bilim kurgu sosuyla süslemiş, ortaya da fena olmayan bir iş çıkmış.

Her ne kadar yöntemlerini sorgulasam da bir yandan hak verdiğim bir karakter oldu Tsukasa. Senku ile ekip çalışmasını izlemek çok keyifliydi, sen rahat uyu reis kız kardeşin emin ellerde.

Dr-Stone-Stone-Wars-Episode-11-Tsukasa.jpg

Sevdiğim, biraz sıra dışı bir seri. :D İzlemeyen/okumayan varsa bir şans vermenizi öneriyorum.

Boichi'nin çizimlerine bayılıyorum, ama henüz hiçbir mangasını okumadım. Belki Dr. Stone'la başlarım. Okuyacak o kadar çok manga var ki bir sonraki okuyacağım manga olarak hangisine başlasam seçmekte zorlanıyorum. Şunu okuyacağım deyip son dakikada başka bir mangaya başladığım oluyor bazen.

Çizimleri ve karakterlerin verdiği reaksiyonlar o kadar itici gelmişti ki, 1 sayıdan sonra bırakmıştım.

Boichi'nin çizimlerine bayılıyorum, ama henüz hiçbir mangasını okumadım. Belki Dr. Stone'la başlarım. Okuyacak o kadar çok manga var ki bir sonraki okuyacağım manga olarak hangisine başlasam seçmekte zorlanıyorum. Şunu okuyacağım deyip son dakikada başka bir mangaya başladığım oluyor bazen.
Dr. Stone farklı bir manga gerçekten. Çok fazla eşi benzerine rastlamadım. Ha seni açar mı bilmiyorum ama bir şans verilmeyi hak ediyor bence.

Dr. Stone farklı bir manga gerçekten. Çok fazla eşi benzerine rastlamadım. Ha seni açar mı bilmiyorum ama bir şans verilmeyi hak ediyor bence.
Beni açar heralde, neden açmasın, ortalama bir shonen mangayı severim, okutur kendini. Birde Boichi'nin muhteşem çizimleri ile zaten görsel olarak çoktan cezbetmiş durumda beni. Belki Boichi'nin Origin mangasına önce başlarım çünkü o daha kısa ve karakterler daha benim çocukluğumdan beri alışıp sevdiğim tarzda tasarlanmış, yani hayvan gibi kaslılar. 🤩 Kahraman dediğin hayvan gibi kaslı olmalı. 💪

Geri