Manga Claymore

Claymore gerçekten de özel bir seri. Çok da beğenirim. Ama aynı mangakanın "Angel Densetsu" isimli eserini daha çok beğenirim. Onu da önermiş olayım bu vesileyle.

Birbirine bu kadar zıt iki eseri yazan mangakayı da ayrı tebrik etmek lazım. Büyük iş gerçekten. Bu tip kaliteli mangakaları her zaman takdir ederim. Inoue ve Yukimura Makoto da bu tip mangakalara verebileceğim örneklerdir.

@Nabu

Claymore bildiğim kadarıyla 155 bölüm ama 4 ekstra bölümü daha var gibi görünüyor, ben bu 4 ekstra bölümü bulamadım, ekstra bölümler ne anlatıyor?

@Nabu Yani ekstra bölümler Teresa'nın Rosemary ile birlikte Hysteriayı katledişinden filan mı bahsediliyor?

Animesini çok uzun zaman önce izleyip beğenmiştim, ama animesi yarım kalıyor. O zamandan bu zamana mangasını okuyup animenin kaldığı yerden sonra ne olup bittiğini öğrenmek istiyorum, ama hala sıra gelmedi...

O zamandan bu zamana mangasını okuyup animenin kaldığı yerden sonra ne olup bittiğini öğrenmek istiyorum, ama hala sıra gelmedi...
Animenin kaldığı yerden mangayı okumak gibi bir şeye girişme, direkt baştan başla çünkü çok ayrıldığı noktalar var hele animenin son 4-5 bölümü bayağı farklılıklar barındırıyor.

Baştan mangaya başlarsan tam olarak kurgusunu ve hikayesini kavrarsın diye düşünüyorum.

Animenin kaldığı yerden mangayı okumak gibi bir şeye girişme, direkt baştan başla çünkü çok ayrıldığı noktalar var hele animenin son 4-5 bölümü bayağı farklılıklar barındırıyor.

Baştan mangaya başlarsan tam olarak kurgusunu ve hikayesini kavrarsın diye düşünüyorum.
Zaten baştan başlamayı planlıyorum çünkü animesini izlediğimde sene 2008di yanılmıyorsam, nerdeyse 16 yıl olmuş, çok iyi hatırlamıyorum animeyi, mangayla bir daha aynı yerlerin üstünden geçmek iyi olacak.

Geri