Bu Karakterler Tower of God'da Ne Kadar Güçlü Olurlardı?

Garou

Efsane Baykuş
Üstat Kullanıcı
Epeydir aklımda olan bir konuydu. Şu an aklıma gelen karakterleri eklemeyi planlıyorum ama isteyen başkaları da "Peki ya x karakteri nerede olurdu?" gibisinden sorabilir.

İşin detayına girersek, biliyorsunuz ToG'daki kulenin sıralamasını ve kurallıların derecelendirmesini, ben (ve isterseniz siz) aklıma gelen karakterleri yazacağım siz de onlara kulede kabaca bir seviye atayacaksınız. Tabii ki normal şartlar altında Kule'nin sıralaması aynı zamanda kişinin politik gücü ve Kule'nin üzerinde sahip olduğu etkiye de bağlı ama zaten kabaca bir şey istiyorum. 😄 Seviyeciler için Seviyeci - İleri Seviyeci - Yüksek Seviyeci - Top 500 - Top 300 - Top 100 gibi belirtebilirsiniz. Kurallılar için de A'dan F'ye kadar bu. Bilmediğiniz karakterlere yorum yapmayabilirsiniz. (Pek lüzumu yok ama yine de belirteyim. 😄 )

Karakterler:
Ban (Post-Purgatory)
156bhihj81691.png

Jiraiya (2 Sennin Kurbağa + Mükemmel Sennin Modu ayriyeten kurbağaları çağırabilir.)
Jiraiya.jpg

Tsuna (Seri Sonu)
f40da07915b19ddf0978a309c3eb03bd.jpg

Deku (Sağlıklı + %100 OfA ve bütün Özgünlüklerine erişime sahip) ve Shigaraki (AfO üzerinde kontrol sahibi ve sağlıklı)
63ff3521ea6c9f8a088be0351f1d8311.jpg

Sukuna (20 Parmak güçte ve 10 Gölge Tekniği var) ve Gojo (Mühürden çıktıktan sonra)
8836d14417fa12283b10df89ed5f36ba.jpg

Obito (Rinnegan ve Jinchuurikiler)
d8dd2e73cdab24ed72db343bda074be9.png

Kurosaki Ichigo (Gerçek Bankai + Horn of Salvation)
cebbe7984785a6195f10434fca568809.jpg

Meliodas (True Magic Form)
78ebd570149512439271463a33734c3e.jpg

Boros (Meteoric Burst)
6d388a1f10f52f49911b5a9bba68a12f.png

Kaido (Ayık halde, gerekirse direkt Hybrid Form'da değerlendirebilirsiniz.)
5b3469de9de9b0931d780458ee167dcb.jpg

Spider-Man (616 Evreni)
2f247f75a9bb0b6f16d192ede85aba6c.jpg

Natsu (Aldoron Dövüşü)
4dad2e79f1f0014d0d6cf9e69aac174d.jpg

Şartlar:
- Bu genel olarak Kule'nin içindeki sıralamaya ait olduğu için spesifik bir savaş alanı, zihniyet, bilgi, hazırlık gibi şeyler yok.

Güzel konu. Yaratıcı ancak tek sorun ToG evreninde güç skalası yapmak biraz zor. Çünkü misal bu karakterlerin regular mı irregular olarak mı kuleye geldiğine göre bile tonla şey değişir. Ancak sen kendin de demişsin zaten kabaca bir şey istemişsin.

Sıradan gideyim.

Ban sanırım high ranker eder ancak elite high-ranker etmez bence. Yani Aile lideri gibi bir şey beklemiyorum. Ama mesela Prime Doom gibi bişi olabilir Ban'dan

Ya da Zahard Teğmenleri gibi bişi.

Jiraiya'nın fiziksel olarak Ban etmez ancak Sennin Mode'un dışarıdaki enerjiyi, içerideki enerjiye çevirmesi gibi düşünürsek, Yakın Kombatı çok güçlü bir wave controller gibi davranacağını düşünüyorum ve bu serideki en tehlikeli kombo zaten bunu Bam'dan görüyoruz. Jiraiya'nın da Branch Lideri ayarı edebileceğini düşünüyorum. Ama bunu SM'in, Shinshoo ile beraber düşününce Jiraiya'nın çok faydalanabileceğini düşündüğümden dolayı diyorum. Sadece Stats olarak bakmıyorum. Çok elit branch liderlerinden biri olur demiyorum (Hani aile lideri yokken komutayı devralan cinsten) Ancak bir Dokoko falandan da aşağı olmaz.

Tsuna elit high ranker olur o kesin. Top 100 gibi Yani Kallavan'ı falan tokatlayabilir Tsuna

Deku bence Ya sağlam bir Ranker olur bence, yani Advanced Ranker olur mu acaba diye düşünüyorum ? MHA'daki son zamanki power creep'e bakarak ama sanmıyorum.

FSJ de bazı outliner şeyler var (dünyayı yok etmek, dünyayı kesmek gibi lafta kalan şeyler) onları önemsemeyip sadece featlere bakarsak bence Sukuna ile Deku arasında pek bir fark yok hatta Deku daha bile öne çıkabilir. Ama bu Megumi'yi ele geçirmiş Sukuna ve Mahoraga olduğundan hadi olsun olsun iyi bir advance ranker olsun.

Ichigo -> Ichigo değerlendirmesi zor, Bleach fanlarının skalaları sineğin yağını çıkarırcasına havadan güç bahşettiği gibi bakarsak Top 50 etmesi gerek ancak feat olarak Tsuna'dan daha yüksek olacağını sanmam Ya da en fazla Tsuna kadar olur işte

Meliodas da Tsuna ile Ichigo'nun biraz arkasında olur işte ya da denk

Boros, Top 100 edebilir sadece , çok yönlü olmaması kötü, ToG da düz dövüşçü bile sürpriz kart çıkarabiliyor. İyileşme + Hız + Kuvvet hariç biraz boş ama ham potansiyeli bile Top 150 üstüne çıkarır hatta Top 100'ün bile içine sokar.

Kaido, Ya high ranker edebilir ancak çok elit bir şey olacağını sanmam Top 250 ederse ne ala

Spider-Man , ya C-Regular ya B-Regular eder sanırım.

Natsu -> Tsuna, Ichigo, Meliodas grubuna benzer bir durumda.

Tog okumayallı bir sene falan oldu sanırım o yüzden o evrende ne kadar güçlü olurlar oek emin değilim ama genel bahsettiğin kişilerin arasında bi sıralama yaparsam

Boros>>Meliodas>=Natsu>Obito>İchigo>Ban>>Kaidou>>Sukuna>Jiraiya>Deku>Spiderman

Ban sanırım high ranker eder ancak elite high-ranker etmez bence. Yani Aile lideri gibi bir şey beklemiyorum. Ama mesela Prime Doom gibi bişi olabilir Ban'dan
Benzer bir şey düşünüyorum. High Ranker olur da ne kadar çıkar çok net değil. Yuri'den aşağıya koymam o yüzden belki Top 300 falan olabilir.

Jiraiya'nın fiziksel olarak Ban etmez ancak Sennin Mode'un dışarıdaki enerjiyi, içerideki enerjiye çevirmesi gibi düşünürsek, Yakın Kombatı çok güçlü bir wave controller gibi davranacağını düşünüyorum ve bu serideki en tehlikeli kombo zaten bunu Bam'dan görüyoruz. Jiraiya'nın da Branch Lideri ayarı edebileceğini düşünüyorum. Ama bunu SM'in, Shinshoo ile beraber düşününce Jiraiya'nın çok faydalanabileceğini düşündüğümden dolayı diyorum. Sadece Stats olarak bakmıyorum. Çok elit branch liderlerinden biri olur demiyorum (Hani aile lideri yokken komutayı devralan cinsten) Ancak bir Dokoko falandan da aşağı olmaz.
Jiraiya bence en azından bir Advanced Ranker eder ama High Ranker bilemedim. Bir yandan da 500'ün gerisindekileri fazla görmediğimizden net bir skala yok ama mesela Hansung Yu, Lero Ro Advanced Ranker Jiraiya onları rahat yener mi?

Deku bence Ya sağlam bir Ranker olur bence, yani Advanced Ranker olur mu acaba diye düşünüyorum ? MHA'daki son zamanki power creep'e bakarak ama sanmıyorum.
Biraz yavaş kalır ama sırf güç açısından bakarsak bence Advanced ranker kalibresi biri Deku.

FSJ de bazı outliner şeyler var (dünyayı yok etmek, dünyayı kesmek gibi lafta kalan şeyler) onları önemsemeyip sadece featlere bakarsak bence Sukuna ile Deku arasında pek bir fark yok hatta Deku daha bile öne çıkabilir. Ama bu Megumi'yi ele geçirmiş Sukuna ve Mahoraga olduğundan hadi olsun olsun iyi bir advance ranker olsun.
JJK. 😄 Onu bence millet yanlış yorumluyor. Sukuna'nın orada kast ettiği Gojo'nun bulunduğu ortamı kesmek. Yani Gojo'ya hedef alıp ateşlemek yerine onun bulunduğu yere bıraktı direk atağı.

Obito (Rinnegan ve Jinchuurikiler)
Bunu görmemişim. Sağlam bir branch lideri ya da army kumandanı eder.

Yuri'den aşağıya koymam o yüzden belki Top 300 falan olabilir.
Yuri, Bam'dan çok daha güçlüdür bence haa green april ya da black march olmadan beeelki ama ikisinden biri varsa bence üstün gelebilir. Ama Ban daha hax evet

Jiraiya bence en azından bir Advanced Ranker eder ama High Ranker bilemedim. Bir yandan da 500'ün gerisindekileri fazla görmediğimizden net bir skala yok ama mesela Hansung Yu, Lero Ro Advanced Ranker Jiraiya onları rahat yener mi?
Hansung Yu , High Ranker oldu. Zaten Advance iken, Advanced için fazla güçlüydü bu FUG üyeleri rankleri konusunda biraz gerçek güçlerini saklama eğilimindeler. Leroro'nun ise kombat yapabilen , anime gibi summon çağırabilen ama wave controller gibi shinshoo'dan güç çeken biri gibi tasvir edebileceğimiz Jiraiya'ya bir şey yapabileceğini sanmam.

Biraz yavaş kalır ama sırf güç açısından bakarsak bence Advanced ranker kalibresi biri Deku.
Olabilir.

Eyv :D

Sukuna base olsa Spidy sonrası buranın en zayıfı derdim ancak 10 gölge + mahoraga + 20 parmak falan ile Deku'dan güçlü olabilir belki o yüzden en fazla , olsa olsa advance ranker olur.

Güncel base ve nerflü olmayan 20 parmak sukuna Jiraiya ve Dekudan güçlüdür bence.
Deku'dan DC olarak Jiraiya'dan da hız ve cephane olarak çok geride Sukuna ama hax ile daha güçlü olabilir tamamıyla itiraz etmem ancak JJK evreni çok matah değil bu daha büyük serilere kıyasla

Deku'dan DC olarak Jiraiya'dan da hız ve cephane olarak çok geride Sukuna ama hax ile daha güçlü olabilir tamamıyla itiraz etmem ancak JJK evreni çok matah değil bu daha büyük serilere kıyasla
Sukunanın teknikleri diğer ikisine kıyasla biraz daha ölümcül ve Beceri ve dövüş zekası olarak daha üstün olduğunu düşünüyorum.O yüzden bence tüm vücudunu yok eden bir atak yemediği sürece yenebilir ikisini

Yuri, Bam'dan çok daha güçlüdür bence haa green april ya da black march olmadan beeelki ama ikisinden biri varsa bence üstün gelebilir. Ama Ban daha hax evet
Ya şöyle bir şey var şimdi Ban son dövüşte çok sade takıldı DK'nın The Ruler yeteneği yüzünden. Normalde adam iç organları çekip stat çalabiliyor (kendisinin kat kat fazlası olsa bile çalıyor) o yüzden ben Yuri Ban'dan sağlam bir yumruk yese hayatta kalabilir mi bilmiyorum:
0306-004.png
Mesela bu DK dövüşü sonrası. Yıkımın çoğu DK ve Ban'a ait. Dediğim gibi Ban stat çalma gücünü falan da kullanmadı. Bence Yuri Ban'ı alamaz. Zaten Prime Doom Top 200'de onunla kıyaslıyorsanız alamaması da lazım. 😄

Hansung Yu , High Ranker oldu.
Anaa ne zaman oldu? 😄 Ben kaçırdım galiba kaçıncı bölüm?
_______

O yüzden bence tüm vücudunu yok eden bir atak yemediği sürece yenebilir ikisini
Serinin en iyi RCT'si Hakari'de sonra Gojo kendi RCT'sinin Sukuna'dan iyi olduğunu söyledi. Bunu diyen adamın ikiye bölünüp öldüğünü varsayarsak Sukuna'yı öldürmek için tüm vücudunu yok etmeye gerek yok. 😄 Bir de bence Sukuna Jiraiya için fazla yavaş. Deku da daha sağlam vuruyordur ama evet bence Deku'ya gideri olur.

Bence Yuri Ban'ı alamaz. Zaten Prime Doom Top 200'de onunla kıyaslıyorsanız alamaması da lazım.
Yalnız, Yuri, Prime Doom'dan güçlüdür bence. Ne kadardır okumuyorsun bilmiyorum da son arc'taki bazı söylemlerde biraz bunu destekler nitelikte idi. Bir de Yuri'nin potansiyeli Doom'un çok ötesinde, Aile Liderinin öz torunu Yuri tıpkı Jinsung reis gibi ama bir de bunun üstüne Prenses olma buff'ı da var. O yüzden çok geçmeden Yuri'yi Top 150 ve ilerleyen zamanda da Top 100 içinde görebiliriz.

Bir de bence Sukuna Jiraiya için fazla yavaş.
Bunu ben de söyleyecektim de, bariz bir şeyin ibrazını yapmayayım dedim :D Yani Base Hali bile Gojo ve Toji gibi isimlerden onlarca kat hızlı biri Jiraiya burada 2 elder kurbağalı perfect sage olarak bulunuyor. Sukuna takip dahi edemez.

Deku konusunda ikilemdeyim. Düz yumruk dövüşçüsü olarak giderse üstüne Mahoraga ile falan Sukuna belki Deku'yu yener ancak önceki OfA'ların güçlerini kombinleyen, onları stratejik bir şekilde kullanan Deku'yu dövebileceğini sanmam. üstelik Jiraiya kadar olmasa da Deku'da Sukuna'dan hızlı.
Normalde adam iç organları çekip stat çalabiliyor (kendisinin kat kat fazlası olsa bile çalıyor) o yüzden ben Yuri Ban'dan sağlam bir yumruk yese hayatta kalabilir mi bilmiyorum:
Ya zaten hax sebebiyle Ban'ın asla alamayacağını düşünmüyorum yani bir 1 v 1 de Ban hoplatabilir ancak genel anlamda güç skalası şeklinde bakarsak bence Yuri, Ban'dan güçlü bir çar olabilir.

Hız sebebiyle ile yenilebilir o ikisine o konuda haklısınız evet.

Serinin en iyi RCT'si Hakari'de sonra Gojo kendi RCT'sinin Sukuna'dan iyi olduğunu söyledi. Bunu diyen adamın ikiye bölünüp öldüğünü varsayarsak Sukuna'yı öldürmek için tüm vücudunu yok etmeye gerek yok. 😄 Bir de bence Sukuna Jiraiya için fazla yavaş. Deku da daha sağlam vuruyordur ama evet bence Deku'ya gideri olur.
Hımm Sukuna şuan lanet olarak geçmiyor mu ? RCT olmadan bile iyileşebilir Olması lazım Sukuna’nın.

Bana kalırsa Hızları eşit olduğu varsayarsak ciddi bir şansı var hatta yenebilir Jiraiya’ı en azından base halini.

Deku’yu bu sınıfından ayrılıp tek takıldığı bi dönem var oralara kadar okumuştum ona göre değerlendirdim.

Yalnız, Yuri, Prime Doom'dan güçlüdür bence. Ne kadardır okumuyorsun bilmiyorum da son arc'taki bazı söylemlerde biraz bunu destekler nitelikte idi. Bir de Yuri'nin potansiyeli Doom'un çok ötesinde, Aile Liderinin öz torunu Yuri tıpkı Jinsung reis gibi ama bir de bunun üstüne Prenses olma buff'ı da var. O yüzden çok geçmeden Yuri'yi Top 150 ve ilerleyen zamanda da Top 100 içinde görebiliriz.
Yuri Zahard Prensesi olmasına rağmen Top 500 değil mi? Karaka'ya karşı tek atımlık antik silah tarzı bir şey çıkarmamış mıydı? Doom mühürden çıktıktan hemen sonra bile Karaka'dan çekinmiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bir de Top 300 ile kalan High Rankerlar arasında büyük bir fark olduğu söylenmişti.

Olabilir bu arada Yuri'nin Shounen Protagonist tavırlarını özellikle göz önünde bulundurursak. 😄

Ya zaten hax sebebiyle Ban'ın asla alamayacağını düşünmüyorum yani bir 1 v 1 de Ban hoplatabilir ancak genel anlamda güç skalası şeklinde bakarsak bence Yuri, Ban'dan güçlü bir çar olabilir.
Genel güç skalasından kastınızı çok anlamadım hocam. Çok yönlülük gibi mi?
_____
Hımm Sukuna şuan lanet olarak geçmiyor mu ? RCT olmadan bile iyileşebilir Olması lazım Sukuna’nın.
Yok Sukuna sanırım Manifested Cursed Object oluyor. Eğer Lanet olsaydı Mahoraga'nın kılıcına öleceğini söylüyor zaten:
0118-005.png

Deku’yu bu sınıfından ayrılıp tek takıldığı bi dönem var oralara kadar okumuştum ona göre değerlendirdim.
Oranın üzerinden çok vakit geçti. Bundan sonrası spoiler ama şimdi adam bütün Özgünlüklerini kullanabiliyor. Sis perdesi, Kara Kamçı, Fa Jin, Gear, Danger Sense, Float falan derken adam aşırı OP bir şey oldu. 😄 Yakın bölümlerin birinde de Shigaraki Fuji Dağı'nı yok edecekti Decay ile Deku durdurdu.

Yok Sukuna sanırım Manifested Cursed Object oluyor. Eğer Lanet olsaydı Mahoraga'nın kılıcına öleceğini söylüyor zaten:
Güncel 4 kollu halinden bahsediyorum ben ya.Şu an ki formunun lanet olması gerek.Yoksa adam nasıl lanetlerin kralı olarak ün yapacak lanet olmasa 😃

Oranın üzerinden çok vakit geçti. Bundan sonrası spoiler ama şimdi adam bütün Özgünlüklerini kullanabiliyor. Sis perdesi, Kara Kamçı, Fa Jin, Gear, Danger Sense, Float falan derken adam aşırı OP bir şey oldu. 😄 Yakın bölümlerin birinde de Shigaraki Fuji Dağı'nı yok edecekti Decay ile Deku durdurdu.
O zaman deku alabilir baya power up almış xd

Yuri Zahard Prensesi olmasına rağmen Top 500 değil mi?
Ya rank her zaman gücü yansıtmıyor. Bir de ranklerin güncellemesi aralığında kişiler farklı güç seviyeleri gösterebiliyor.

Bir de Top 300 ile kalan High Rankerlar arasında büyük bir fark olduğu söylenmişti.
Orası öyle ancak Yuri hiç bir zaman sıradan bir Top 500 gibi gözükmedi. Mesela Gado'ya çok özel bir High Ranker denilmişti (bu da en az Top 300 yapar onu) ancak savaş alanında yarattığı etki ya da insanların tepkisi Yuri'nin yarattığının yanından dahi geçemiyordu.

Genel güç skalasından kastınızı çok anlamadım hocam. Çok yönlülük gibi mi?
Yani Cephane + Teknikler + DC + AP + Hax + Fiziksel Beceriler bir toplam averaj yaparsak gibisinden.

O sıralar bile fiziksel yetiler açısından Sukuna'nın epey ilerisindeydi ancak şimdi ki kadar çok yönlü değildi evet.

Güncel 4 kollu halinden bahsediyorum ben ya.Şu an ki formunun lanet olması gerek.Yoksa adam nasıl lanetlerin kralı olarak ün yapacak lanet olmasa 😃
Adam "The Strongest Sorcerer in History" diye geçiyor. Lanetleri Kralı, zalimliğinden ve gücünden dolayı ona konulan bir takma isim çünkü bir ara Sukuna'nın ebeveynlerinden bahsettiğini hatırlıyorum. Terk etmelerinden falan bahsetmişti.
_______

Ya rank her zaman gücü yansıtmıyor. Bir de ranklerin güncellemesi aralığında kişiler farklı güç seviyeleri gösterebiliyor.
Yok o yüzden dedim zaten. Yani Kule'nin sıralamasının durumuna bakarak Zahard'la ilişiğinin olması seni çok yukarılara çıkarabiliyor. O yüzden Yuri'nin Zahard Prensesi olmadığını varsaysak yine Top 500 olur muydu şu an? Ya da büyük büyük büyükannesi (ya da kaç kuşak öncesiyse artık) Ha ailesinin başı olmasaydı yine o kadar yukarıda olacak mıydı? Yuri'nin Politik konumundan dolayı da o kadar yukarıda olabileceğini söylüyorum yani.

Orası öyle ancak Yuri hiç bir zaman sıradan bir Top 500 gibi gözükmedi. Mesela Gado'ya çok özel bir High Ranker denilmişti (bu da en az Top 300 yapar onu) ancak savaş alanında yarattığı etki ya da insanların tepkisi Yuri'nin yarattığının yanından dahi geçemiyordu.
Gado'nun özelliği hızından dolayı değil miydi? Kendisinden de çok inanılmaz bir performans hatırlamıyorum yani Top 300 olur mu emin değilim. Özellikle Prime döneminden çok uzakta bir Doom'a gösterdikleri muameleye bakarsak ya da Baylord Paul ile olan konuşmaları.

Yani Cephane + Teknikler + DC + AP + Hax + Fiziksel Beceriler bir toplam averaj yaparsak gibisinden.
Cephane okey onda öndedir zaten. 😄 Teknikler olabilir ama kalan konularda Ban öndedir bence. Daha önce Meliodas'a yaptığı gibi Yuri'nin fiziksel gücünün tamamını çalmasını engelleyen hiçbir şey yok özellikle.

Adam "The Strongest Sorcerer in History" diye geçiyor. Lanetleri Kralı, zalimliğinden ve gücünden dolayı ona konulan bir takma isim çünkü bir ara Sukuna'nın ebeveynlerinden bahsettiğini hatırlıyorum. Terk etmelerinden falan bahsetmişti.
Bir zamanlar insan olup sonra lanete dönüştü yanlışım yoksa.Herifin zaten 4 kolu 4 gözü vardı Heian dönemin de bile nasıl normal insan olabilir ?

Geri