Genel Anime - Manga Güç Seviyelerine Dair Sorular ve Genel Tartışma

1.si Doma kadar hype yapılan bir karakter bence çok saçma harcandı ve o dövüşün Doma'nın seviyesi için çok düşük olması sebebiyle ister istemez Doma basiretsiz biri oldu. Ancak ne olursa olsun, Gyotaro, o çiçeğin özüne batırılmış kunai'lerin hemen bunu zehirlediğini anlayabilirken Doma'nın ayıkmasının bu kadar uzun sürmesi saçma, illa ki zehir yüzünden seviyesinin düştüğünü az da olsa anlamıştır, o noktada da Kanao'nun Inosuke gelene kadar Shinobu devreden çıktıktan sonra Doma'yı tek başına tutması açıklanabilir bir şey değil. Yani Kanao'yu bile otomatikman Tengen ve Shinobu üstü yapan bir feat. Inosuke desen işin çoğunu yaptı.
Yok Douma uyanmamıştı. Çünkü Douma'ya zehir Gyutaro'ya olduğu gibi hızlı etki etmemişti. Adam o kadar ciddiye almıyordu ki Kanao ve Inosuke'ye bir buz klonu yapıp diğerlerine yardıma gidiyordu. Tam kapıyı açacakken görüşü bozuldu. Kafasının yarısı eridi, zehir etki etmeye başladı. O yüzden mantıken bile bir seviye çıkarabileceğimizi sanmıyorum. Özellikle o buz klonu gayet de o ikiliye yeterli olurken.

Yedek 6 numara ise hiç bir şekilde önceden yolu yapılmamış sırf arkta, Zenitsu'nun keseceği bir karakter olsun diye yaratılmış. Kaldı ki o üst altılı ne kadar üst altılı ? Alt altılıdan 2 tanesini bizimkiler öldürdü, geri kalanı Muzan öldürdü, üst altılıdan 3 tanesi öldürülmüş. Yani Muzan sonrası en güçlü 12 iblisten (Nezuko saymazsak) 9 tanesi öldükten sonra işe alınan birisi Kaigaku yani normal zamanda lower moon edecek birisi belki de, ne kadar kötü yazılmış ve anlaması zor olsa da Zehirli, Kendini tutan Doma bile >>>>>>>>>>>>>> Yedek Altı'dır yani.
Yok, Sonsuzluk Kalesi'nde Hashiraların karşısına çıkan her iblis Alt Ay 1. koltuk kadar güçlü denmişti. Kaigaku gerçekten Üst Ay kadar güçlü hem de daha tam güçlerine adapte olmamışken. (nispeten yeni iblis olmuştu)

Ayrıca Zenitsu muzan savaşına çok daha az yara bere ve yorgunluk ile geldi Kanao ve Inosuke'ye oranla o yüzden biraz daha akabildi bunu da Inosuke'ye karşı kullanmışlar ancak Inosuke'nin Muzan ile solo gittiği an var yani.
Zenitsu Kaigaku'nun tekniği tarafından zehirlenmiş ve vücudu parçalanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Özellikle Kaigaku'ya bunları neden yaptığını vs. sorarken işi uzattı ve ona rağmen Kaigaku blitz-one-shot yedi. Yaralarını çok net hatırlamıyorum ama Inosuke'yle Zenitsu en azından aynı seviye hasar almıştır muhtemelen.

Ya Zenitsu'nun olayı burst damage yani aniden patlamalı bir şey o açıdan serinin çok çok başlarında dediğin doğru olsa da Tanjiro güneş nefesini açtıktan sonra net bir biçimde üçlünün en iyisi oldu. Inosuke ise diğer ikiliye oranla en büyük eksiği eğitim idi. Sonuçta Tanjiro ve Zenitsu eski hashiralardan eğitim almış tipler iken Inosuke kendi kendini doğada yetiştirmiş bir manyak.
Ha yok zaten Tanjiro öne geçti sonra canım. 😄 Ben serinin başında öyle ima edilmesinden dolayı milletin kafasına öyle yerleşmiş olabileceğinden bahsediyorum.

Inosuke bizimkilerle eğitim aldıkça farkı çok hızlı kapadı ve bence Mugen Treninde öne geçti, sonuçta o tren canavarın hax'ini tek kantırlayabilen ve Tanjiroya kill blow yolunu açan Inosuke idi. Zenitsu ise Nezuko ile beraber Rengoku'ya minimal bir yardım yapıyordu.
Kantırlamasının tek sebebi maske giydiği için tekniğin ona işlememesiydi. Bir de sanırım Inosuke'nin dokunma hissi ileri seviye olduğu için (her birinde bir duyu ileri seviye ya) bakışları hissediyordu. Yani bu daha çok eşleşme meselesi ustalık veya güçten ziyade.

Kerhane arkındaki Daki dövüşüne gelirsek, godspeed ile kelle falan aldığı yoktu tam godspeed bitecek iken Inosuke gene o haliyle ayak uydurup günü kurtardı bence. Hiç öyle solo alabilirdi havası verilmedi. Alabilseydi, Daki'nin kafasını ilk kestiklerinde saldırıcı olarak Inosuke'yi seçmezdi ekip.
Godspeed 2 kere kullanılabiliyor. Ondan sonra bacakları tofuya döndüğünden hiç kımıldayamıyorsun. Zenitsu ilk Godspeed'i moloz altından çıkmak için kullanmıştı. (Tanjiro'yu kurtarırken moloz altında kaldı.) İkinci kez ivmelenme şansı olsaydı keserdi bence Daki'nin boynunu. Zaten bir nebze kesmişti.

Inosuke'yi bence yine daha iyi bir eşleşme olduğu için seçtiler. Diğerlerine kıyasla Inosuke'nin kılıç stili çarşafı kesmeye çok daha uygundu çünkü. Hem kılıçlarının şekli hem de çift taraflı kıstırarak kesebileceği için. Ki öyle de oldu zaten. Zenitsu tek dalsaydı kazanabilirdi belki ama başarısızlık durumu çok dara sokardı o yüzden Inosuke kafa kesmeyi yaparken Zenitsu'nun uçan çarşafları engelleyip destek sağlaması bence de daha mantıklı.

Tek sebebi efektler değil elbet. Ancak animasyon net biçimde Zenitsu'yu, Inosuke'yi parlattığından çok daha parlatıyor yoksa Zenitsu'nun godspeed'i asla öyle havada onlarca dakika onu uçuran bir şey değil :D :D
Tabii canım. 😄 Baya abartılmıştı Godspeed animede. Zenitsu semt turuna çıkarmıştı Daki'yi. 😄

Genele vurursam eğer, Zenitsu burst damage ve speed hariç top seviye olduğu hiç bir istatistik yokken Inosuke bunun yanı sıra daha iyi sezgiler, daha iyi akrobasi, daha iyi beden hakimiyeti, daha komple bir nefes komboları serisi, daha iyi bir fiziksellik ve de daha iyi hayatta kalma becerileri ile komple bir paket. Assassin son vuruş da çok güçlü gözükür eyvallah ancak rakibi o son vuruşlara getiren ya rakibin aşırı zayıf olması ya da oradaki savaşçıların rakibi yıpratmasından oluyor.
Zenitsu 1 haftalık iblis avcısı seçmelerini tamamlamıştı yalnız. Saklanarak geçirmiş olabilir bir kısmını ama görmemiş olsak da sağlam staminası vardır. Daki'ye karşı da desteği o sağlamıştı. Bitirici darbeyi Inosuke vurmuştu.

Yorumunu paylaştığın için çok teşekkür ederim bu arada.
Ben teşekkür ederim, güzel soruydu. 😄

Güncel yujinin seviyesi ne sizce ? Bence tojiyi falan tokatlar itadori
Zayıflamış halde de olsa Sukuna'yla 1v1 gidip üstün gelen birinin Toji'ye yenileceğini sanmıyorum ben de. Şüpheye düşüren tek şey yumruklarının Sukuna ve Megumi'nin ruhlarının harmonisini bozması. (Toji'ye işlemeyecek bir avantaj) Daha Shrine'ı yeni öğrendiği için randımanlı kullanamıyor ama biraz otursun teknik çok rahat ilk 3 olur Yuji.

Valla hakim olduğum bir evren değil ve featin ne kadar etkileyici olduğu da pek anlaşılmıyor. Semt Seviye yıkım falan olabilir o videodaki.

Buradaki featleri önceki video kadar etkileyici değil ama bu da fikir verebilir. O kadar toplu ve güç doldurduğu bir saldırı yapamıyor burada.

Geri